Lajmet e fundit

Sokoli ne Hys

 Bylbyl Sokoli edhe zyrtarisht është trajner i Hysit. Ai të premten, së bashku me kryesinë e skuadrës llapjane, ka bërë zyrtarizimin e marrëveshjes, që është e vlefshme për një vit, por me...

FIFA: Kosova nuk është Serbi

 Federata Botërore e Futbollit (FIFA) dhe organizatorët e Kampionatit të Botës në Futboll “Afrika e Jugut 2010”, në fletushkën e tyre zyrtare për këtë eveniment të madh sportiv, Kosovën e kanë...

Genc Hoxha, do të vazhdojë bashkëpunimin me Besën e Pejës

 Trajneri Genc Hoxha, do të vazhdojë bashkëpunimin me Besën e Pejës edhe për Kampionatin e ardhshëm. Skuadra pejane, pos trajnerit, pritet ta rikthejë edhe dyshen e Drenicës, Dukagjin Gashin e...

Futbolli vendor

Prishtina rrite apetitet..

 Edhe një pikë e importuar nga Ferizaj nuk është keq për kampionin në fuqi, Prishtinën, e cila ka mundur më pak fat sportiv të kthehet me pikë të plota. Prishtina vazhdon me lojëra të mira dhe...

Trepca '89 nje hap larg Superliges..

 Në krye ndeshjen e javës së 24-të të Ligës së parë të Kosovës në futboll që u zhvillua në Fushë Kosovë ndërmjet Fushë Kosovës dhe Trepçës 89, fitues doli ekipi udhëtues 1:0 me golin e vetëm që...

Abazi:Jemi demtuar ne ndeshjen kunder Flamurtarit..

 Drejtuesit e klubit të futbollit Ferizaj janë shumë të hidhëruar dhe të pezmatuar në gjyqtarin Hajriz Hajdarin. Sipas zyrtarëve të KF Ferizajt, Hajdari nuk ka gjykuar katër penallti në ndeshjen...

Të shfrytëzojmë rastin..

 Njëri prej futbollistëve më përvojë, Milaim Humolli, tha se Flamurtari i Prishtinës është në rrugë të mirë për titull. Ai beson se me Flamurtarin do të bëjnë lojëra edhe më të mira në vazhdim...

Prishtina fiton derbin..

 Sulmuesi Faton Zejunullahu ka shënuar golin e parë si futbollist i Prishtinës dhe ky gol pati vlerën e tri pikëve në derbin e javës së 24-t të Raiffeisen Superligës kundër Trepçës. Takimi i...
1 | 2 >>

Sporti vendor

K.H Prishtines i merret 1 pike..

20/04/2010 13:53
 Klubit të hendbollit Prishtinës në konkurrencën e femrave iu ka kushtuar mjaft shtrenjtë tërheqja nga fusha në ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales të kupës së Republikës së Kosovës në...

Dardan Berisha jo i gateshem per top skuadra

13/04/2010 15:43
  Basketbollisti Dardan Berisha është duke u kërkuar nga dy skuadrat më të mëdha të Polonisë, përkatësisht nga kampioni aktual Asseco Prokom dhe Anwili. Por, kosovari thotë se ende nuk...

Perfundon takimi Sigal Prishtina - Peja 79-60

13/04/2010 11:49
 Takimi i ndërprerë mbrëmë, gjysmë final të Kampionatit shtesë të Technomarket super Ligës së Kosovës në basketboll, për shkak se pikonte çatia në Qendrën e rinisë dhe të sportit në Prishtinë,...

Trepca mposht Bashkimin...

11/04/2010 00:35
Basketbollistët e Trepçës kanë bërë një hap të madh drejt finales së plejofit të Technomarket Superligës. Trepça të shtunën në Bardhosh të Prishtinës mposhti skuadrën e Bashkimit me shifrat 97:86 në...
1 | 2 | 3 >>

Te ndryshme..

Le Bron James ylli i ndeshjes..

 LeBron James ka shënuar 40 pikë dhe ka bërë një lojë të shkëlqyeshme në çerekun katërt, për të ndihmuar Cleveland Cavaliers të mposhtë Chicago Bulls me rezultat 112-102 dhe për të çuar në 2-0...
Marketing