Arsenali ndan 50 milion euro per merkaton e veres...

Arsenali ndan 50 milion euro per merkaton e veres...

 Sipas një raporti të publikuar nga Goal.com, Arsene Wenger mund të bëhet njëri prej menaxherëve me buxhetin më të madh për afatin kalimtar veror, në mënyrë që të përforcojë skuadrën e tij.

Raporti thotë se pas analizave të bëra, të hyrave dhe të dalave, Arsene Wenger do të ketë në dispozicion hiç më pak se 45 milionë funte (50 milionë euro) për të shpenzuar gjatë afatit kalimtar veror.

Këto fonde janë mundësuar nga pronarët në Emirates, sidomos pas eliminimit nga Liga e Kampionëve.

Marouane Chamakh, Mario Balotelli dhe disa lojtarë tjerë të përfolur nëpër tabloidet britanike, janë lojtarët të cilët i do Wenger gjatë afatit kalimtar veror.