Le Bron James ylli i ndeshjes..

 LeBron James ka shënuar 40 pikë dhe ka bërë një lojë të shkëlqyeshme në çerekun katërt, për të ndihmuar Cleveland Cavaliers të mposhtë Chicago Bulls me rezultat 112-102 dhe për të çuar në 2-0 serinë e ndeshjeve të rundit të parë të play-offit.

James po ashtu kontribuoi me tetë kërcime dhe tetë asistime për Cavaliers. Te Chicago Bulls, Joakim Noah shënoi 25 pikë dhe 13 kërcime, derisa Derrick Rose shënoi 23 pikë dhe tetë astitime.

Që nga e enjtja seria e play-offit rikthehet në Chicago ku do të zhvillohen dy ndeshjet e radhës.

Në Konferencën Perëndimore, Utah Jazz ka mposhtur Denver Nuggets me rezultat 114-111 për të barazuar ndeshjet në 1-1.