Maradona:Murinjo tekniku me i mire ne Botë..

Maradona:Murinjo tekniku me i mire ne Botë..

 “Trajneri më i mirë i botës është Jose' Mourinho”. Kështu është shprehur trajneri i kombëtares argjentinase, Diego Armando Maradona.
 “Është i plotësuar, është shefi dhe për këtë e zgjedh”, ka shpjeguar trajneri i Argjentinës në një intervistë televizive. 
  Maradona ka deklaruar gjithashtu se vlerëson teknikun e Barcelonës, Pep Guardiola.
 “Në turnetë e fundit ka fituar gjithcka dhe ka merita të mëdha”, deklaroi Maradona.