Morati:Java e fundit vendimtare

Morati:Java e fundit vendimtare

 

 Presidenti i Interit, Massimo Moratti, beson se skuadra e tij mund të ribashkohet dhe të krijojë një plan të shpejtë shpëtimi pasi që Roma erdhi në krye të tabelës në Serie A.

“Roma meriton të jetë në krye, sepse ka luajtur mirë dhe ka qenë e qëndrueshme gjatë gjithë pjesës së dytë të kampionatit. Tani duhet që të dyja ekipet të luajnë mirë në pjesën e mbetur të kampionatit. Unë e kam përshtypjen që java e fundit do të jetë vendimtare”.

“Garë mes Romës dhe Interit? Jo, tri ose katër pikë nuk janë shumë. Gjithçka është ende e hapur. Ne duhet të përqendrohemi dhe të bëjmë atë që gjithmonë e kemi bërë”, përfundoi Moratti.