Ronaldinho ne Milano deri me 2014

Ronaldinho ne Milano deri me 2014

 Futbollisti brazilian, Ronaldinho(30) është para një vazhdimi të parakohshëm të kontratës me AC Milan,dhe ate deri në vitin 2014. Braziliani, ish fituesi i “Topit të Artë”  është duke  prej vitit 2008 për skuadren e Milanit, aktualisht e treta në serie A, italiane.

 

Klubi i famshëm italian, AC Milan qëndron para një përtëritje të hershme të kontratës me lojtarin e vet, yllin brazilian, Ronaldinho. Sipas “Gazzetta dello Sport”,  30-vjeçari në pritet të zgjasë edhe për dy vjet kontraten me “lombardët” , deri në vitin 2014. Negociatat janë zhvilluar në ditët e fundit me vëllain e tij që është edhe menaxher i tij, Roberto de Assis.