Superderbi Inter-Juventus luhet me 16 prill...

Superderbi Inter-Juventus luhet me 16 prill...

 

 Angazhimet e Interit në Ligën e Kampionëve e kanë detyruar Serien A ta ndërrojë datën e derbit të shumëpritur në mes të Interit dhe Juventusit për datën 16 prill.

Interi siguroi kalimin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve pasi eliminoi CSKA Moskën dhe në këtë fazë do të ketë kundërshtar Barcelonën, takim që zhvillohet më 20 prill.

Për këtë arsye Federata Italiane e Futbollit ka vendosur që t’i ofrojë Interit më shumë pushim para ndeshjes së rëndësishme të Ligës së Kampionëve. /Telegrafi/