Article archive

K.H Prishtines i merret 1 pike..

20/04/2010 13:53
 Klubit të hendbollit Prishtinës në konkurrencën e femrave iu ka kushtuar mjaft shtrenjtë tërheqja nga fusha në ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales të kupës së Republikës së Kosovës në ballafaqim me Kastriotin në Ferizaj. Komisioni i Garave i Federatës së Hendbollit të Kosovës, ndeshjen e...

Dardan Berisha jo i gateshem per top skuadra

13/04/2010 15:43
  Basketbollisti Dardan Berisha është duke u kërkuar nga dy skuadrat më të mëdha të Polonisë, përkatësisht nga kampioni aktual Asseco Prokom dhe Anwili. Por, kosovari thotë se ende nuk është i gatshëm të jetë pjesë e ndonjërës prej këtyre skuadrave qysh në stinorin e...

Perfundon takimi Sigal Prishtina - Peja 79-60

13/04/2010 11:49
 Takimi i ndërprerë mbrëmë, gjysmë final të Kampionatit shtesë të Technomarket super Ligës së Kosovës në basketboll, për shkak se pikonte çatia në Qendrën e rinisë dhe të sportit në Prishtinë, është zhvillua sonte po në këtë palestër ndërmjet  Sigal Prishtinës dhe Pejës dhe ka përfundua...

Trepca mposht Bashkimin...

11/04/2010 00:35
Basketbollistët e Trepçës kanë bërë një hap të madh drejt finales së plejofit të Technomarket Superligës. Trepça të shtunën në Bardhosh të Prishtinës mposhti skuadrën e Bashkimit me shifrat 97:86 në kuadër të duelit të parë gjysmëfinal të garave shtesë. "Xehetarët" ishin nikoqirë në Bardhosh, pasi...

Dy finalistet e Kupes se Republikes ne basketboll gjobiten..

09/04/2010 02:18
Komesari i Garave i Federatës së Basketbollit të Kosovës, Nazmi Paçarada, përveç që ka dënuar KB Trepçën me të holla nuk e ka kursyer edhe Sigal Prishtinën. Dënimet vijnë për shkak se adhuruesit e të dyja skuadrave bënë fyerje raciste në palestër ndaj basketbollistëve qoftë të njërës palë dhe të...

Kryesia,fajtori kryesor..

09/04/2010 02:13
 Kryesia e klubit të basketbollit Bashkimi nga Prizreni (meshkujt) e pati nisur kampionatin në Technomarket Superligë si asnjëherë më parë më shumë bujë se do të fitojnë të gjitha trofetë. Por, pse do të ketë po aq telashe të mëdha dhe të pasosura as vetë nuk e kishte menduar. Trajnerët i...

Rikthehet sulmuesi Ismet Ramushi

09/04/2010 00:34
 Sulmuesi gjilanas Ismet Ramushi është rikthyer nga lëndimi dhe është i gatshëm për ndeshjen e radhës kundër Flamurtarit. Ai është mjaft optimist për këtë sfidë. “Po e ndiej veten shumë mirë. U jam përmbajtur këshillave të mjekëve dhe kam sanuar këtë lëndim. Sipas personelit mjekësor, tashmë...

Genc Hoxha:Besa e gateshme per suksese

09/04/2010 00:31
 Klubi i Futbollit Besa është duke treguar superioritet në stinorin pranveror, pasi ende nuk ka pësuar asnjë humbje dhe diferencën e pikëve me skuadrën kryesuese e ka shkurtuar në vetëm dy pikë. Trajneri i kësaj skuadre, Genc Hoxha, është optimist se djelmoshat e tij mund të vazhdojnë të...

"Legea" sponzor zyrtar i Kombetares shqiptare

09/04/2010 00:28
 Federata Shqiptare e futbollit ka zyrtarizuar sot pasdite lajmin se per edicionin e ardhshem, sponsor zyrtar i perfaqesues kombetare nuk do te jete me “Nike” por firma “Legea”. Uniformat e kuqezinjve duke nisur qe nga ndeshja e rradhes miqesore me Malin e Zi ne muajin maj, do te kene nje...

19 medalje per Kosoven...

08/04/2010 19:13
  Në mbrëmjen e kaluar në Las Vegas të Nevadës (SHBA) përfunduan dy aktivitete mjaft prestigjioze të karatesë, në të cilat karateistët kosovarë arritën rezultate të mira.  Ata fituan 19 medalje, prej tyre 8 të arta, 3 të argjendta dhe 8 të bronzta. Karateistët e Ipponit të Prishtinës...
Items: 1 - 10 of 24
1 | 2 | 3 >>