Lajmet e fundit

Sokoli ne Hys

 Bylbyl Sokoli edhe zyrtarisht është trajner i Hysit. Ai të premten, së bashku me kryesinë e skuadrës llapjane, ka bërë zyrtarizimin e marrëveshjes, që është e vlefshme për një vit, por me mundësi të vazhdimit. Sokoli ka filluar të mendojë menjëherë për skuadrën e re të tij. Ai ka thënë se do...

FIFA: Kosova nuk është Serbi

 Federata Botërore e Futbollit (FIFA) dhe organizatorët e Kampionatit të Botës në Futboll “Afrika e Jugut 2010”, në fletushkën e tyre zyrtare për këtë eveniment të madh sportiv, Kosovën e kanë lënë jashtë Serbisë edhe pse FFK-ja ende nuk është pranuar nga FIFA. Serbia në këtë fletushkë zyrtare...

Genc Hoxha, do të vazhdojë bashkëpunimin me Besën e Pejës

 Trajneri Genc Hoxha, do të vazhdojë bashkëpunimin me Besën e Pejës edhe për Kampionatin e ardhshëm. Skuadra pejane, pos trajnerit, pritet ta rikthejë edhe dyshen e Drenicës, Dukagjin Gashin e Fitim Halitin Genc Hoxha vazhdon t’i mbetet besnik Besës së Pejës. Trajneri gjakovar ka rënë dakord...